• YARIM ALTIN
  1.288,60
  % -0,64
 • AMERIKAN DOLARI
  6,8598
  % 0,05
 • € EURO
  7,8207
  % -0,11
 • £ POUND
  8,6298
  % -0,09
 • ¥ YUAN
  0,9816
  % 0,08
 • РУБ RUBLE
  0,0960
  % -0,77
 • BITCOIN
  62601,628
  % -0,92
 • BIST 100
  118.807,53
  % 0,91

Genel Olarak Borsayı Anlatan Kitaplar

Genel Olarak Borsayı Anlatan Kitaplar

Gelişen teknoloji ve imkanlar sayesinde borsa ile ilgili bilgi alabilmek gayet mümkün. Borsa ile ilgili birçok kitap ve kaynak bulunmakta. Kısaca bu tür kitaplardan bahsedecek olursak yararlı bilgiler içeren kitapları inceleyelim.

 Borsada Rastgele Seyir

            Bu kitap bizlere borsanın en yaygın olan özelliklerinden çalkantılı dönemlerden en sağlıklı nasıl çıkabileceğimizi bizlere anlatıyor. Bu dönemlerde en profesyonel şekilde bu sallantı ve çalkantıdan kendi oyunlarınız ile kolayca sıyrılmanız mümkün.

 Kur Savaşları

            Borsa alanında geliştirilen kaynaklardan en önemlilerinden olan bu kitabı sadece yatırımcılar değil her bir birey genel olarak okuması gerektiği söylentileri mevcut. Kur savaşlarını dünya üzerindeki en iyi dille anlatan kitabın yazarı büyük övgü topladı.

 Borsada Önden Koşanlar

            Borsanın uzmanları tarafından birleşilerek geliştirilmiş bu kitap borsa ile ilgili temel ve genel birçok bilgiyi içeriyor. Menkul kıymetler borsasının yirmi beşinci yıl dönümünde oluşturulan bu kitapta çok ünlü borsacılar kendi tecrübelerini, borsada nasıl bir yol izlediklerini ve kısmi olarak borsa stratejilerini ve tüyolarını aktarmışlar. Kesinlikle okunması ve akılda kalması gereken bir kaynak.

 Sermaye Piyasası, Yatırım Araçları ve Analizi

            Adından da anlaşılacağı üzere tam bir sermaye piyasası ve yatırım araçları kitabı. Tamamı ile okulda gördüğümüz ders kitaplarından hiçbir farkı yok. Genel olarak sermaye piyasası yatırım araçları ve analizini anlatan bu kitap tam altı bölümden oluşmakta ve günümüz yatırımında güncel yatırım araçları ile ilgili bilgiler vermektedir.

 Paranın Büyüsü Borsa

            Bu kitapta piyasaların yükselişi ve düşüşü ile ilgili genel bilgiler ve ne yapılması gerekiyor bunlar çok iyi bir şekilde anlatılıyor. Genel bir rehber niteliğinde olan kitap okurlarından da oldukça olumlu yorumlar alarak performanslarına ve portföylerine katkı sağladıklarını bildirenler oldukça fazla sayıda. Herkesin bildiği fakat kimsenin bilmediği borsa taktiklerinin ders olarak çıkarılabileceği kitap oldukça iddialı ve ilgi görenler arasında.

Borsa her ne kadar dışarıdan kolay gibi gözüken bir para kazanma yöntemi olsa da aslında bilgi sahibi olunmadığında kazanacağınızı umarken kaybedeceğiniz bir ortam. Borsada işlem yapacak olanların öncelikle borsa bilgisine ve deneyimine sahip olması gereklidir.